Ziemeļu dabas medicīnas muzejā atklās LMA studentu darbu izstādi

Latvijas Mākslas akadēmijas studentu izstādes “Botanical Motion” atklāšana Ziemeļu dabas medicīnas muzejā. Organizē Fulbraita stipendiāte un viesprofesore Kristina Molina (Cristina Molina) un Latvijas Mākslas akadēmijas docente Maija Kurševa. 

Izstādes norises laiks: 12.06. – 16.08.2024.

Latvijas Mākslas akadēmija un Vides risinājumu institūts aicina uz izstādes “Botanical Motion” atklāšanu Ziemeļu dabas medicīnas muzejā Cēsīs 12. jūnijā plkst. 16:00. Izstādē būs skatāmas videoesejas un animācijas, ko veidojuši Latvijas Mākslas akadēmijas “Kustība. Attēls. Skaņa.” apakšnozares studenti.

Darbus radījuši studenti Andrejs Brīvulis, Aleksandrs Čiļimovs, Lūcija Marta Dzenīte, Anna Rītiņa, Līva Priedīte un Anna Anušika Tupčauskaite, kuri piedalījās viesprofesores un Fulbraita stipendiātes Kristinas Molinas pavasara semestra kursā “Stāstniecība saudzējošai dabas pārvaldībai.” Šajā kursā tika aplūkota mākslinieka loma, veidojot sabiedrības izpratni par dabas aizsardzību, dabīgo resursu izmantošanu ārstniecībā un dabīgo ainavu ilgtspējību. Kursā tika uzsvērtas arī latviešu tautas tradīcijas – paaudžu gudrības krātuve, kas palīdz veidot attiecības ar dabu.

Jaunie mākslinieki šajā izstādē rada laikmetīgus stāstus, kuros apcer savas personīgās un ģimeniskās attiecības ar ārstniecības augiem. Šie stāsti tapuši pusgadu ilgā studiju procesā Latvijas Mākslas akadēmijā, tiekoties ar pētniekiem, ķīmiķiem, herbāriju glabātājiem un augu ekspertiem, lai gūtu dziļāku izpratni par augu ārstniecisko spēku. Videoesejās un animācijā  studenti dalās ar stāstiem par augiem, aicinot uz pārdomām par eksistenciālismu, dzīves tempa samazināšanu un dabas sniegto mieru. Katra autora darbā izmantota cita pieeja stāstījumam – no mītisku tēlu radīšanas līdz iegrimšanai mežu čukstos.

Ziemeļu dabas medicīnas muzeju, kas atrodas Cēsīs, Cēsu pilsmuižas klētī, radījis Vides risinājumu institūts. Ārstniecības augu izpēte ir viens no Vides risinājumu institūta darbības virzieniem. Tam ir plaša pieredze ārstniecības augu kultivēšanā, fitoķīmiskajā analīzē un augu produktu izstrādē. Ziemeļu dabas medicīnas muzeja galvenais mērķis ir iedvesmot un izglītot apmeklētājus par Latvijas un ziemeļu dabai raksturīgajiem ārstniecības augiem, bagātināt zināšanas tiem, kas ar ārstniecības augiem ir “uz tu” un ievest aizraujošā ceļojumā tos, kas vērtīgo dabas velšu pasauli tikai iepazīst.

Izstādi atbalsta Vides risinājumu institūts, Latvijas Mākslas akadēmija un ASV Fulbraita stipendijas programma.

Titulattēlā: Latvijas Mākslas akadēmijas “Kustība. Attēls. Skaņa” apakšnozares studenta Andreja Brīvuļa darba fragments.